Rubriky
Elektronická Hudba

Úvod do elektronické hudby

Elektronická hudba je v dnešní době mnohými vnímána řekl bych, se špatným přístupem. Ať už je to tím, že se většina lidí nevyzná v jednotlivých žánrech, nebo tím že si myslí, že všechno co je trochu rychlejší je okamžitě techno, že Skrillex vynalezl Dubstep, nebo že všemu říkají EDM (electronic dance music) což vlastně ani není žánr. Tak musím říct, že jim to vlastně ani nemám za zlé. Vyznat se v elektronické hudbě je docela velké sousto, pokud teda nejste zapálený fanoušek, či přímo z „brandže“. Každopádně elektronická hudba je obrovský pojem a obsahuje velké množství žánrů, podžánrů a interpretů, kteří někdy mají i své další podžánry. Zároveň ne každá písnička se dá zařadit pouze do jednoho žánru. Poté je těžké jednotlivé skladby někam přiřadit a řazení poté často závisí pouze na subjektivním rozhodnutí posluchače.

V následujících článcích, se Vám pokusím vysvětlit základní dělení elektronické hudby, jejich hlavní žánry a podžánry. Nemůžu zda vypsat, úplně všechny, ale snad se mi podaří vybrat, alespoň ty nejdůležitější, nejznámější a nejzajímavější žánry. Já sám jsem se tímto tématem začal zabývat, teprve nedávno, tak s Vámi můžu sdílet své dojmy a fakty, které mě překvapily. Zároveň Vás prosím o shovívavost a případné doplnění, pokud někde udělám chybu.

rozdělení elektronické hudby
„Základní“ rozdělení elektronické hudby

EDM/electronica

Jak už jsem uváděl výše, EDM není žánr. Jedná se o termín, který se v současné době používá, jako slovo pro populární elektronickou hudbu, ale také se často mylně uvádí jako žánr. Samotné slovo EDM, tutíž správně neznamená v podstatě vůbec nic.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.